Finał OOM Lubuskie 2019 w piłce nożnej kobiet

Za nami Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Lubuskie 2019 w piłce nożnej kobiet. Zawodniczki z 8 województw rywalizowały w Gorzowie Wielkopolskim. W wielkim finale ostatecznie zwyciężył Łódzki ZPN zdobywając bramkę w ostatnich sekundach spotkania. W małym finale (o 3 miejsce) spotkały się Śląski ZPN oraz Małopolski ZPN, lepsze okazały się zawodniczki z Małopolski po serii rzutów karnych.

Czytaj więcej...

Woj. dolnośląskie nowym Mistrzem Polski U-14 i tryumfatorem OOM!

Za nami tydzień pełen sportowych emocji w Babimoście i Zbąszynku. Od wtorku, 8 najlepszych Reprezentacji Województw rywalizowało w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz w Mistrzostwach Polski do lat 14 o Puchar im. K. Deyny. Po obfitującym w niesamowite zwroty akcji finale najlepsze okazało się woj. Dolnośląskie, które po dogrywce wygrało z Zachodniopomorskim 4:1. Nagrody dla najlepszych zespołów wręczyli: Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Jan Bednarek, Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron, przedstawiciele Komisji Piłkarstwa Młodzieżowego i Amatorskiego Polskiego Związku Piłki Nożnej Januariusz Stodolny i Henryk Wawrowski oraz Burmistrz Babimostu Bernard Radny.

Dziękujemy Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zbąszynku za perfekcyjne przygotowanie obiektów do turnieju.

Czytaj więcej...

XXV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży rozpoczęta

Rozpoczęliśmy XXV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w piłce nożnej  chłopców. W uroczystości otwarcia uczestniczyli: Prezes Lubuskiego  Związku Piłki Nożnej Robert Skowron, przedstawiciele Komisji Piłkarstwa  Amatorskiego i Młodzieżowego - Januariusz Stodolny oraz Henryk  Wawrowski, Burmistrz Babimostu - Bernard Radny oraz Burmistrz Zbąszynka  - Wiesław Czyczerski. Oficjalnego otwarcia Olimpiady dokonał Prezes  Robert Skowron.

Czytaj więcej...

Finał PP: Piast Parkovia Trzebiechów vs LZS Cuprum Czciradz 4:2

W środę 19.06.2019 na stadionie w Bytomiu Odrzańskim odbył się finał  Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Nowa Sól pomiędzy Piast Parkovia  Trzebiechów vs LZS Cuprum Czciradz. Po emocjonującym spotkaniu puchar  trafił do Piasta. W ceremonii dekoracji uczestniczyli: Prezes Lubuskiego ZPN Robert Skowron oraz Przewodniczący Podokręgu Nowa Sól Dariusz Kawszyn.

Czytaj więcej...

U16: LUBUSKI ZPN - Zachodniopomorski ZPN 1:0

W miniony czwartek Lubuska Kadra Dziewcząt do lat 16 podejmowała na ziemi lubuskiej Reprezentację województwa Zachodniopomorskiego. W pełnym słońcu nasze zawodniczki wypełniły plan w 100% wygrywając i zgarniając komplet punktów. Dzięki temu wynikowi jesteśmy w dalszym ciągu w grze o Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Przed nami misja Dolny Śląsk.

25.04.19 Mecz z ZZPN U-16

Czytaj więcej...

Otwarcie nowej szatni WKS Łaz

W miniony weekend Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron wraz ze swoim doradcą Mirosławem Kędziorą oraz Przewodniczącym Podokręgu Żary Wiesławem Zaleszczakiem wzięli udział w otwarciu nowej szatni klubu WKS Łaz połączonym z meczem towarzyskim: "była kadra WKS" - "aktualna kadra WKS" (1:1). Podczas uroczystości Prezes Skowron przekazał specjalne podziękowania podpisane przez Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka Wójtowi Gminy Żary Leszkowi Mrożkowi oraz Prezesowi WKS Łaz Janinie Wildze.

Czytaj więcej...

Zgrupowanie zawodniczek LZPN U14 w Górzycy

lzpn-logoLubuski Związek Piłki Nożnej informuję, że w dniach 24-25 Kwietnia 2019 roku odbędzie się mecz  ZGRUPOWANIE POŁĄCZONE Z MECZEM Z ZACHODNIOPOMORSKIM ZPN ZAWODNICZEK REPREZENTACJI LUBUSKIEGO ZPN DO LAT 14 w Górzycy. Mecz odbędzie się 25 Kwietnia o godz. 13:00. Powołania otrzymały następujące zawodniczki:

Turniej Orlika o Puchar Starosty Żarskiego

W sobotę, 16 marca, w hali sportowej przy LO im. B. Prusa w Żarach został rozegrany turniej halowy w kategorii Orlik o Puchar Starosty Żarskiego. Organizatorem turnieju był Podokręg Żary Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Czytaj więcej...

W KROŚNIE ODRZAŃSKIM ZA TYDZIEŃ EMOCJI CIĄG DALSZY

LSLH html f5c67a71ce791ee5W niedzielę, 10 marca o godz. 9:00 wystartuje Lubuska Superliga Futsalu. To turniej z udziałem najlepszych zespołów z niemal wszystkich lig futsalu amatorskiego z Województwa Lubuskiego. Dzięki wspólnemu wysiłkowi: Roberta Skowrona, prezesa LZPN, Daniela Sienkiewicza, przedstawiciela Grassroots PZPN oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim udało się doprowadzić do organizacji Lubuskiej Ligi Mistrzów. Impreza odbędzie się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Obecnie swój udział potwierdziło 9 zespołów (oczekujemy jeszcze na ostateczny akces dwóch najlepszych ekip ? z lig w Żarach i Międzyrzecza).

Czytaj więcej...

Odszedł Antoni Tyliszczak

wstazkaZ głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 82 lat zmarł Antoni Tyliszczak, założyciel i wieloletni prezes Klubu Sportowego Brunatni Sieniawa.

Msza pogrzebowa odbędzie się w najbliższą środę tj. 28.11.2018r. o godz. 13.00 w kościele w Sieniawie, po niej nastąpi ceremonia pogrzebowa.

Wyrazy współczucia i szczere kondolencje rodzinie oraz najbliższym składają Prezes LZPN Robert Skowron, działacze oraz pracownicy Lubuskiego ZPN.

Powołania roczników 2005 i 2006 na mecze z Dolnośląskim ZPN-em

lzpn-logoNa obiektach Areny Żagań w środę26.09.2018r  o godz. 12.00-U-12 i o 14.00 U-13 odbędą się pierwsze mecze z Dolnośląskim ZPN-em w ramach rozgrywek o puchar K. Deyny i K. Górskiego w nowym makroregionie Lubuskie, Dolnośląskie, Zachodniopomorskie i Wielkopolskie. Zapraszamy wszystkich kibiców.