Mecz kadry województwa lubuskiego - rocznik 1998 (Puchar J. Michałowicza)

DZPN malelzpn-logoDnia 16 kwietnia 2013 r. w Świdnicy Śląskiej, odbyły się zawody piłki nożnej pomiędzy Dolnośląskim ZPN a Lubuskim ZPN. Mecz był eliminacją do mistrzostw Polski w Pucharze J. Michałowicza. Spotkały się zespoły, które zajmują w grupie odpowiednio 1 i 4 miejsce. Dolnośląski ZPN, z kompletem punktów po rundzie jesiennej, okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Już w pierwszej akcji meczu po niespełna 30 sekundach, sędzia zawodów podyktował bardzo problematyczny rzut karny dla gospodarzy. Pomimo tego, że Przemek Krajewski dobrze odczytał zamiar strzelającego, piłka po jego palcach wpadła do bramki. Gospodarze, pobudzeni tym faktem, ostro ruszyli                  do ataku. Nasi zawodnicy, zdeprymowani faktem straty bramki, nie podjęli zdecydowanej walki. Przeciwnicy z rozmachem atakowali, nie przebierając w środkach. Grali ostro i zdecydowanie. Wynikiem tego była akcja prawą stroną, dogranie wzdłuż linii bramkowej i kolejna utrata bramki przez Lubuski ZPN. Gospodarze dominowali w tej części meczu w każdej formacji i indywidualnie przewyższali nas umiejętnościami technicznymi, szybkością i siłą. Pomimo licznych roszad w ustawieniu i zmian, gospodarze w tej części meczu strzelili jeszcze trzy bramki.

Po przerwie ciężar meczu przeniósł się do środkowej strefy boiska. Drużyna Lubuskiego ZPN grała bardzo zdecydowanie i ofiarnie, przeprowadzając kilka groźnych kontrataków. Szczególnie prawa strona, gdzie grał Szymon Szklarz, była bardzo aktywna. Po jednej z takich akcji Maciej Skiba strzelił bramkę dla Lubuskiego ZPN. To wszystko, na co był stać nasz zespół tego dnia. Wynik meczu 5:1 (5:0 i 0:1).

Lubuski ZPN wystąpił w składzie:
Krajewski (Arka), Iwaniak, Bogiel, Skiba (Czarni), Kędziora (UKP), Kołota (UKP), Torbiczuk (Polonia), Kosicki (Pogoń), Krzesiński (Start Płoty), Butowicz (Carina), Rytwiński (UKP), Bąkiewicz (UKP), Dybizbański (Arka/UKP), Król (UKP), Cieśla (Arka/UKP), Kochanowski (GKP/UKP), Szklarz (Promień/UKP).
Trenerzy: S. Gąsior, A. Puchacz.