Pożyteczne mecze kadr U-12 i U-13 z kadrami Kujawsko-Pomorskiego ZPN-u

lzpn-logo

We wtorek 10.09 br. reprezentacja województwa Lubuskiego w roczniku 2007 i 2008 rozegrała w Bydgoszczy na obiektach Zawiszy mecz kontrolny z reprezentacją województwa Kujawsko-Pomorskiego. Było to pierwsze spotkanie dla kadry rocznika 2008. Mecz rozegrano w formule 3x30 min i zakończył się wynikiem 6:4 (0:3; 3;0 i 3:1) dla gospodarzy. Z kolei kadra Lubuskiego ZPN 2007 wygrała ze swoimi rówieśnikami 6:2.

Rocznik 2008: Bramki dla Lubuskiego zdobyli: Mateusz Wdzięczny 2, Wojciech Pielak 1 i Piotr Horożaniecki 1. Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Bartosz Kłosowski Stilon Gorzów, Aleksander Mikołajczyk Dwójka Gubin, Daniel Ciesielski Ilanka Rzepin, Sebastian Zdeb Stilon, Nikodem Gireń Progres Gorzów, Alex Wegner UKS AP Falubaz Zielona Góra, Piotr Horożaniecki AP MM Falubaz, Wojciech Pielak UKS Chemik Gorzów, Mateusz Wdzięczny Progres oraz Daniel Dobrzyński UKS Polonia Słubice, Maksymilian Momot AP MM Falubaz, Adam Brzeski ZAP Zbąszynek, Paweł Gongała UKS Chemik, Jan Marchel Stilon, Jan Poźniak AP MM Falubaz, Wiktor Traczyński Pogoń Świebodzin i Aleksander Suś Stilon. Z powodu kontuzji nie zagrał Michał Aleksandrowicz z Dwójki Gubin. Był to wartościowy sprawdzian najmłodszej kadry lubuskiego. Bardzo wyrównany mecz. Pierwsza tercja w naszym wykonaniu mogła się bardzo podobać. Stwarzaliśmy sobie sporo sytuacji do zdobycia goli. Oprócz trzech, które wpadły mieliśmy jeszcze dwa razy tyle możliwości na podwyższenie wyniku. Na usprawiedliwienie indolencji strzeleckiej można przyjąć fatalne warunki: grząskie boisko i padający deszcz. W drugiej tercji zobaczyliśmy pozostałych zawodników, którzy nieco oddali inicjatywę przeciwnikom. W trzeciej tercji zagraliśmy z najbardziej wymagającą grupą rywali i mimo przegranej 3:1 toczyliśmy wyrównaną walkę. Rywale przewyższali naszych chłopców tylko warunkami fizycznymi. Mimo to w ocenie trenerów, był to bardzo pożyteczny przegląd kadry, a kilku zawodników bardzo mocno zaakcentowało swoją w niej obecność. Trenerami kadry 2008 są Gąsior Stanisław i Guszpit Piotr.

Jeśli chodzi o kadrę 2007 - to przystąpiła do meczu z Kujawsko-Pomorskim ZPN-em bardzo zmotywowana, chcąc podtrzymać passę zwycięstw ( turniej FUTURE FOOTBALL w Gorzowie i SILESIAN CUP w Świdnicy) od samego początku realizowali założenia taktyczne nakreślone przez Trenerów.Dobra forma zawodników pozwoliła na skuteczną grę w ataku i solidną w obronie, z którą nie mogli poradzić sobie nasi przeciwnicy. Mecz rozegrano w formule 3 tercji po 30 min, co dało trenerom obu zespołów możliwość sprawdzenia wszystkich powołanych zawodników w dłuższym wymiarze czasowym. Mamy nadzieję, że wysokie zwycięstwo 6:2 nie uśpi naszych zawodników i w meczu za tydzień w Żaganiu z Dolnym Śląskiem w ramach rozgrywek o puchar K. Górskiego potwierdzą swoją dobrą dyspozycję i powalczą o pierwsze punkty w tych rozgrywkach.