Grassroots w lubuskim wydaniu - piłka jest jedna, a bramki są dwie

Mijają kolejne tygodnie rozgrywek halowych w województwie lubuskim. Każda liga amatorska rządzi się swoimi prawami, ale jedno jest niezmienne ,,Piłka jest jedna, a bramki są dwie". Pierwszy artykuł przybliżył nam ligi z trzech miejscowości (Iłowa, Żary i Krosno Odrzańskie). Nadrabiając zaległości kolejne miejscowości ustawiły się w kolejce  do prezentacji (Świebodzin, Gorzów i Gubin).

XXI Świebodziński Turniej Halowej Piłki Nożnej


Pierwsza edycja turnieju odbyła się w roku 1998 w z inicjatywy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzinie oraz ówczesnego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Świebodzinie Grzegorza Zdziennickiego. Do roku 2014 był to Świebodziński Turniej Halowej Piłki Nożnej Niezrzeszonych, jednak ilość zespołów piłkarskich, klubów i stowarzyszeń funkcjonujących w okolicy sprawiła, że niemal każdy aktywny piłkarz należał do jakiegoś zespołu i zrezygnowano z zapisu regulaminu mówiącego, że zawodnicy nie mogą być zrzeszeni w klubach piłkarskich. Od tej pory grać może każdy, bez względu na przynależność klubową. W najpopularniejszych latach turniej podzielony był na dwie ligi, ponieważ swój udział zgłaszało ponad dwadzieścia zespołów. Co roku obsługą turnieju zajmują się pracownicy OSiR, w tym między innymi jeden z najlepszych napastników Pogoni Świebodzin Andrzej Puchacz oraz niezastąpiony podczas spikerki Stanisław Szemberski. W organizację rozgrywek zaangażowali się również Ewa Wójcik i Robert Wojewódka - kierownik hali sportowej. Rozgrywki w Świebodzinie rozpoczęły się 1 grudnia. W tym roku do ligi zgłosiło się dziesięć zespołów  (xpert-zamocowania.pl, P-SYSTEM, COMPUTEC, SECO/WARWICK, WALUŚ-TRANS, ZJEDNOCZENI, KICO, DOBRY OPTYK KRAWCZYK, BIUROMAX, NOWY DWOREK). W sobotę 22 grudnia rozegrana została piąta, ostatnia kolejka w tym roku kalendarzowym. Obecnie pierwsze miejsce w tabeli zajmuje debiutujący zespół expert-zamocowania.pl, który po strzeleniu 21 bramek zdobył już 13 punktów. Najlepszym strzelcem ligi jest Szymański Marcin zdobywca sześciu bramek. Rozgrywki można śledzić na bieżąco:


http://osir.swiebodzin.pl/regulamin-halowki1

 

XXI Mistrzostwa  Gorzowa im. H.Hajdasza

Od wielu lat Młodzieżowy Klub Sportowy PUSZKIN zaprasza do udziału w kolejnej edycji Halowych Mistrzostw Gorzowa. W tegorocznej XXI edycji udział bierze dziesięć drużyn (Amistad, Auto Land & Energozew, Dream Burger, Drew-Plast Mazowiecki, Globex Gorzów, I LO Gorzów, SAWEX & NETKOM, TPV Displays Polska, VEP, Złote Piaski Dzierżów). Zespoły grają pierwszą rundę ?każdy z każdym?. Później nastąpi podział na dwie grupy w których odbędzie się walka o końcowe miejsca. Ligą zajmuje się Paweł Wiśniewski. W rozegranych do tej pory spotkaniach, bez porażki są zespoły VEP oraz Drew-Plast Mazowiecki, a z jednym remisem w bezpośrednim starciu ? Globex i Auto Land & Energozew. Pozostałe drużyny również się rozkręcają i na pewno włączą się jeszcze do rywalizacji. Aktualności ligi można obserwować posługując się linkiem:

http://www.ligihalowe.pl/tabela.php

 

 Gubińska Liga Piłki Nożnej

Rozgrywki rozpoczęły się 18 grudnia, z udziałem sześciu zespołów (Hydro, Prezesi Team, Jano, Amigole-Grafit i dwa nowe Detonator Zasieki (juniorzy) oraz MOS Gubin). Koordynatorem ligi jest Tomasz Romanowski. Liga jest typowo amatorska i sięga tradycją lat dziewięćdziesiątych. Miejski Ośrodek Sportu udostępnia halę w okresie zimowym i boisko orlik w okresie jesiennym i wiosennym. Liga posiada swoją stronę internetową:

http://www.glpn.futbolowo.pl

W kolejnym miesiącu ukaże się następna wzmianka o ligach amatorskich z innych miejscowości. Jednocześnie proszę organizatorów różnych inicjatyw piłkarskich o nawiązanie z moją osobą kontaktu w sprawie propagowania piłki amatorskiej województwa lubuskiego.  Warto kameralne przedsięwzięcia piłkarskie przybliżyć mieszkańcom całego województwa.

Daniel Sienkiewicz
Specjalista ds. rozwoju piłki amatorskiej w województwie lubuskim
Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots)
Tel: +48 510 877 262
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.