Miesiąc Akademii Młodych Orłów w Międzyrzeczu

Niespełna miesiąc temu swoją działalność zainaugurowała wzorcowa Akademia Piłkarska Polskiego Związku Piłki Nożnej w Międzyrzeczu.  Jak obecnie wygląda? Czy możemy już mówić o małym sukcesie? Dlaczego projekt AMO jest tak wyjątkowy?

1

Od września w całej Polsce Polski  Związek Piłki Nożnej wdraża projekt AMO ? bo tak w skrócie nazywamy wzorcową Akademię Piłkarską PZPN. 12 października odbyły się ?Dni talentu?, w trakcie których wyłoniono przyszłych zawodników trenujących w AMO.  Obecnie w treningach bierze udział ponad 85 dzieci w wieku 6-10 lat.  W całej Polsce AMO ma być kojarzone z jakością. Podobnie jest z Akademią w Międzyrzeczu. Za wspomnianą jakość odpowiada czwórka trenerów: Radosław Bubniak, Paweł Wójcik, Jerzy Dawidowicz, Dariusz Koban. Wszystkie treningi prowadzone są zgodnie z programem szkoleniowym opracowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej.  Każdy z zawodników posiada swój profil sportowy a jego postępy są na bieżąco monitorowane przez trenerów. Regulamin AMO jest bardzo rygorystyczny i dopuszcza opuszczenie zaledwie 1 treningu w miesiącu. Frekwencje można sprawdzić elektronicznie już w 2 h po każdej jednostce treningowej.  Na zajęciach na 1 trenera przypada 8 zawodników.  Wkrótce również dzieci zostaną ubrane w jednolite stroje partnera technicznego PZPN firmy NIKE.

3

W ramach przypomnienia Akademia Młodych Orłów jest organem, który daje możliwość dodatkowych treningów dla wszystkich dzieci niezależnie od przynależności klubowej. Przynależność do Akademii jest całkowicie bezpłatna.   Jedynym turniejem, w którym występuje drużyna AMO jest ? Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku ?. Dzieci uczestniczą również w pojedynkach towarzyskich z innymi Akademiami z kraju jak również meczach towarzyskich z klubami sportowymi.

W chwili obecnej trwa również nabór do najmłodszej grupy (dzieci z rocznika 2008 i młodsi).  Na wszystkie pytania związane z naborem odpowie koordynator pod nr 516139410 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA:  Dnia 12 listopada (środa)  o godz.  18.oo w Gimnzajum nr 2 ul. Komisji Edukacji Narodowej  1 w Międzyrzeczu (wejście  głównym wejściem do szkoły, obok orlika AMO)  odbędzie się OBOWIĄZKOWE spotkanie organizacyjne dla wszystkich rodziców zawodników AMO.  Poruszane zostaną istotne sprawy dotyczące funkcjonowania Akademii.

4