Bilety na mecz reprezentacji z Łotwą dostępne bez Karty Kibica!

Piłkarska reprezentacja Polski wraca do Warszawy. Biało-czerwoni rozpoczynają walkę o awans do turnieju finałowego EURO 2020, a pierwszym ich rywalem będzie kadra Łotwy. Bilety na to spotkanie są dostępne dla wszystkich kibiców ? nie jest już wymagane posiadanie Karty Kibica Reprezentacji Polski.

POLSKA LOTWA TT 1024 512 1

Czytaj więcej...

Lubuskie derby w III lidze: Stilon - Warta 1:0

lzpn-logoPiłkarska wiosna w woj. lubuskim rozpoczęła się od derbów Gorzowa w III lidze. Lepszy okazał się Stilon, który dzięki trafieniu Myrosława Taranenko pokonał Wartę 1:0. Spotkanie oglądał Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron, który spotkał się również z Zarządem i trenerami Stilonu.

IMG-20190310-WA0000.jpg

UKS Chemik Gorzów ma swoją halę

lzpn-logo7 marca w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste otwarcie hali łukowej z boiskiem o sztucznej nawierzchni trawiastej UKSu Chemik. Budowa obiektu trwała blisko rok. W uroczystym otwarciu wziął udział Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron, który odznaczył Michała Wlaźlaka Srebrną Odznaką  Honorową Lubuskiego ZPN.

psx_20190307_201244.jpg

Polski Związek Piłki Nożnej ma 100 lat!

Rok 2019 jest dla polskiego futbolu wyjątkowy. Krajowa federacja piłkarska obchodzi setną rocznicę powstania. ?Przed samymi świętami, bo w dniach 20 i 21 bm. odbył się w Warszawie zjazd towarzystw sportowych wszystkich ziem polskich, na którym ukonstytuowano P.Z.P.N? ? napisał w grudniu 1919 roku Ilustrowany ?Kurier Codzienny?. Lakoniczna notatka jest jedną z niewielu relacji opisującej powstanie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Czytaj więcej...

Spotkanie z przedstawicielami Podokręgu Świebodzin

lzpn-logoW czwartek 21 lutego w Świebodzinie Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron wraz z Dyrektorem Biura Andrzejem Graczykiem i Przewodniczącym Lubuskiego Kolegium Sędziów Janem Sucheckim spotkali się z przedstawicielami Podokręgu Świebodzin. Główym celem spotkania była zbliżająca się inauguracja rundy wiosennej oraz analiza sytuacji klubów z Podokręgu. 

IMG-20190222-WA0000.jpg

15-lecie UKS "Czwórka" Kostrzyn nad Odrą

9 lutego w Kostrzynie nad Odrą odbyła się uroczystość związana z obchodami 15-lecia klubu UKS "Czwórka". W uroczystości wzięli udział: Wiceprezes Lubuskiego ZPN Zenon Chmielewski, Dyrektor Biura LZPN Andrzej Graczyk oraz członek Komisji Licencjonowania Trenerów Wiesław Koronowicz. Przedstawiciele Lubuskiego ZPN wręczyli klubowi okolicznościową paterę oraz odznaczyli zasłużonych działaczy:

Czytaj więcej...

Odszedł Kazimierz Karpiński

wstazkaZ głębokim żalem zawiadamiamy, że 11 lutego zmarł Kazimierz Karpiński zasłużony piłkarz "Dozametu" Nowa Sól oraz trener "Arki" Nowa Sól, "Lecha Sulma" Sulechów, "Lechii" Zielona Góra oraz wielu innych klubów powiatu nowosolskiego. Wyrazy współczucia oraz szczere kondolencje Rodzinie składają Prezes Lubuskiego ZPN Robert Skowron wraz z członkami Zarządu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 lutego (czwartek) o godzinie 13.00 na Cmentarzu w Otyniu.

Wylosowano grupy II edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

Logo PZPNW poniedziałek 11 lutego w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej dokonano losowania grup drugiej edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Rozgrywki zostały zaplanowane na 16 i 17 lutego, a mecze odbędą się w hali OSiR Wola i OSiR Bemowo. Udział w zawodach wezmą zawodnicy w kategoriach U-11 i U-12. Nasze województwo będą reprezentować Progres Gorzów Wlkp. i UKS Czwórka Kostrzyn n/O. Poniżej podział na grupy:

Czytaj więcej...

Odszedł Ryszard Michalewski

wstazkaZ głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł Ryszard Michalewski - były Prezes Pogoni Świebodzin. Wyrazy współczucia oraz szczere kondolencje Rodzinie składają Prezes Lubuskiego ZPN Robert Skowron wraz z członkami Zarządu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 9 lutego (sobota) o godzinie 12.00 na Cmentarzu Komunalnym w Świebodzinie.

SMS/LZPN nowy projekt szkolenia piłkarskiego na podstawie programu PZPN

lzpn-logo

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze wraz z Lubuskim Związkiem Piłki Nożnej w Zielonej Górze, zaprasza chętne dzieci do udziału w profesjonalnym szkoleniu piłkarskim. Naszym celem jest utworzenie koedukacyjnych klas sportowych SMS/LZPN o profilu piłka nożna. Zajęcia będą ukierunkowane na rozwój indywidualny z zakresu motoryki, techniki, taktyki indywidualnej oraz aspekty mentalne, na podstawie programu szkolenia piłkarskiego PZPN. Do projektu mogą przystąpić dziewczęta i chłopcy z przynależnością klubową i bez przynależności klubowej. Plan szkolenia będzie dostosowany do zajęć treningowych w klubie sportowym.

Czytaj więcej...

Koordynatorzy Akademii Młodych Orłów na kursie Elite Youth

50992740 394256087801059 5581185713388388352 nZakończył się pierwszy zjazd pierwszej w 2019 roku edycji kursu UEFA A Elite Youth. Jest to kurs dzięki któremu uzyskuje się najwyższą licencję trenerską dotyczącą szkolenia dzieci i młodzieży.

Warunkiem dostania się na kurs było pozytywne przejście trzy etapowej rekrutacji w tym egzaminów praktycznych i teoretycznych. Z blisko stu kandydatów trenerzy Lubuskich AMO znaleźli się w gronie 24 kursantów.

Czytaj więcej...